Sťažené dýchanie

Dýchanie je základný fyziologický proces zabezpečujúci fungovanie organizmu a pre človeka je mimoriadne dôležité. Sťažené dýchanie má niekoľko príčin a ako také môže byť veľmi limitujúcim faktorom vzhľadom k celkovej pohode človeka.

Najmä u detí býva jeho častou príčinou zväčšenie nosohltanovej mandle. To, podobne ako akútny či chronický zápal prínosových dutín, môže viesť k zhoršenému transportu hlienov z nosovej dutiny, prípadne k zápalom stredného ucha. Ďalším faktorom, ktorý má vplyv na kvalitu dýchania, je tvar, respektíve deformita nosovej priehradky a dýchacích orgánov. Spoľahlivým indikátorom tohto stavu je napríklad chrápanie počas spánku, a to aj u detí.

Včasnou diagnostikou sa ušno-nosno-krčné problémy však dajú odhaliť a účinne liečiť pomerne rýchlo aj vďaka jednodňovej chirurgii a Centru Kramáre, ktoré vykonáva široké spektrum zákrokov vrátane plastiky bubienka stredného ucha, operácie nosových a podnebných mandlí a deformít dýchacích ciest. Pri doliečení navyše využíva laserovú terapiu, ktorá urýchľuje hojenie pooperačných rán.

Podobné služby:

 

Vyberanie nosohltanovej mandle - Endoskopická adenoidektómia

Vyberanie krčných mandlí - Tonsilektómia

FESS – funkčná endoskopická operácia nosa a prínosových dutín

Ceny konkrétnych zákrokov ambulancie plastickej a estetickej chirurgie nájdete na našej stránke Cenník. Ak máte otázky, kontaktujte nás a radi vám odpovieme.

Napíšte nám