Hojenie pooperacnych rán

Jazvy a pooperačné rany bývajú bežným sprievodným javom po invazívnych operačných zákrokoch. Ide o prirodzený proces hojenia, ktorým sa koža vyrovnáva s porušením svojich vrstiev. Z estetického hľadiska je však výsledok pre pacienta často neprijateľný, jazvy majú navyše tendenciu bolieť a svrbieť. Ich vznik a vôbec spôsob regenerácie kože je z časti daný geneticky, svoj podiel však zohráva aj spôsob šitia a majstrovstvo chirurga či následná starostlivosť o zasiahnuté miesto. Hydratácie a dostatočný prístup kyslíka sú dva dôležité faktory, ktoré sa významne podieľajú na hojení pooperačných jaziev.

Jazva po hlbokom poranení nikdy nezmizne úplne, môže sa však stať takmer neviditeľnou aj vďaka podpornej liečbe laserom, ktorý stimuluje rast nových buniek a napomáha tvorbe kolagénu. V našom centre jednodňovej chirurgie ponúkame aj túto možnosť pooperačnej rekonvalescencie.

Ceny konkrétnych zákrokov ambulancie plastickej a estetickej chirurgie nájdete na našej stránke Cenník. Ak máte otázky, kontaktujte nás a radi vám odpovieme.

Napíšte nám