Vyšetrenia

"Ponúkame profesionálne vyšetrenia sluchu a hlasiviek i bez predchádzajúceho odporúčania lekára. Disponujeme najmodernejším vybavením a naši odborníci patria medzi najlepších vo svojom obore."

Vyšetrenie sluchu

Každý človek by si mal dať vyšetriť sluch. Dôvod je jednoduchý. Postupnú stratu sluchu nikto výraznejšie nevníma. Strata sluchu nebolí, a tak veľmi často do našich ambulancii prichádzajú pacienti už neskoro. Sluch je výraznejšie zhoršený a liečba je potom veľmi komplikovaná. Oveľa jednoduchšia je, ako pri každom ochorení prevencia.

Sluch Vám preventívne vyšetríme aj bez odporúčania ďalším lekárom.

V prípade, že ste odoslaný na vyšetrenie už kvôli pravdepodobnej poruche sluchu, doriešime Váš zdravotný stav, nastavíme Vás na liečbu.
 Hlas je pre každého človeka typický.

Vyšetrenie hlasivek

Jeho zafarbenie, intenzita a hĺbka sú charakteristické pre každého z nás. V prípade zmeny hlasu je potrebné zistiť, o aké ťažkosti ide, správne stanoviť diagnózu.

Ste hlasový profesionál? Ak áno, znamená to, že počas svoje práce používate svoj hlas ako pracovný nástroj. Vtedy je potrebné sa o hlasivky starať. Veľmi dôležitá je prevencia. Pravidelné kontroly hlasiviek, či nie je zmenený ich tvar, či dostatočne kmitajú, správne pri rozprávaní doliehajú.... Toto všetko vplýva na čistotu hlasu. Aby sme nemuseli riešiť rôzne typy ochorení hlasiviek, dávame dôraz na prevenciu a prípadné hlasové cvičenia. Navštívte našu ušno- nosovo- krčnú ambulanciu za účelom preventívneho vyšetrenia hlasiviek.

Vyšetrenie hlasiviek je potrebné u pacientov, ktorí nemajú čistý hlas. Tomuto stavu hovoríme dysfónia alebo inak zachrípnutie. Príčin dysfónie je veľké množstvo a liečba vždy závisí od typu ochorenia hlasiviek. V prípade, že pacient dlhodobo nemá jasný hlas, je nevyhnutné, aby boli jeho hlasivky správne vyšetrené a následne liečené, aby sa predišlo trvalým zmenám.

Spolupracujeme s najlepšími odborníkmi v tejto oblasti, takže naši pacienti sú v najlepších rukách.

Napíšte nám