Liečba tinnitu

Ako tinnitus označuje moderná medicína stav, pri ktorom pacientovi hučí, píska, šumí či zvoní v uchu alebo ušiach. Ide teda skôr o príznak ako o ochorenie v pravom slova zmysle. Trpia naň ľudia s poškodenou krčnou chrbticou, aterosklerózou, no tinnitus je napríklad aj sprievodným javom vysokého krvného tlaku. Neželané akustické prejavy v uchu môžu vzniknúť aj po hlučnom koncerte alebo inom, pre organizmus akusticky traumatizujúcom zážitku. Tento nepríjemný prejav netreba podceňovať, pretože tu viac ako v iných prípadoch platí, že čím skôr sa tinnitus lieči, tým väčšia je šanca na absolútne vyliečenie.

V Centre Kramáre najskôr audiometrom zmeriame úroveň tinnitu, aby sme následne pomocou Rtg krčnej chrbtice, merania tlaku krvi a ultrazvuku veľkých krčných ciev diagnostikovali príčiny jeho vzniku. Pri liečbe používame okrem iného biostimulačnú liečbu laserom priamo na oblasť postihnutého ucha.

Podobné služby:

 

Vyšetrenie sluchu a hlasivek

Ceny konkrétnych zákrokov ambulancie plastickej a estetickej chirurgie nájdete na našej stránke Cenník. Ak máte otázky, kontaktujte nás a radi vám odpovieme.

Napíšte nám