Chronický zápal mandlí

Chronický zápal mandlí nespôsobujú vírusy z vonkajšieho prostredia, zdrojom zápalu sú samotné mandle. Organizmus pacientov je z neustále prebiehajúceho zápalu vyčerpaný, čo sa navonok prejavuje chronickou únavou a slabosťou, častým výskytom angín a bolestí hrdla. Nezriedka ide o fokálnu infekciu, kedy sa zápal z ložiska – mandlí šíri krvným obehom aj do iných častí tela, kde spôsobuje ďalšie zápalové procesy kĺbov, periférneho nervového systému alebo srdcového svalu. Zápal však pôsobí deštruktívne aj na tkanivo mandlí, ktorých funkcia sa tak postupne narúša.

Príznaky chronického zápalu mandlí zmierňujeme pomocou modernej laserovej terapie. Ak si to situácia vyžaduje, pristupuje sa k chirurgickému odňatiu mandlí. V našom centre ale túto možnosť dôsledne zvažujeme, nakoľko mandle tvoria prirodzenú bariéru v tele pre vírusy a baktérie z dýchacích ciest, a druhé už nenarastú.

Podobné služby:

 

Vyberanie nosohltanovej mandle - Endoskopická adenoidektómia

Vyberanie krčných mandlí - Tonsilektómia

Ceny konkrétnych zákrokov ambulancie plastickej a estetickej chirurgie nájdete na našej stránke Cenník. Ak máte otázky, kontaktujte nás a radi vám odpovieme.

Napíšte nám