Chronický a akútny zápal dutín

Viac či menej závažným zápalom dutín trpí tretina obyvateľstva, najmä astmatici a ľudia s respiračnými problémami a alergiami, napr. sennou nádchou. Tento zápal je väčšinou vírusového charakteru a dochádza pri ňom k zdureniu a opuchnutiu slizníc, ktorými sú dutiny vystlané. Pri zdurení potom dochádza k upchatiu odtokov hlienu, ktorý sliznice produkujú, čím sa vytvára živná pôda pre množenie baktérií ešte viac zvýrazňujúcich samotný zápal.

Priebeh sinusitídy, ako sa zápal prínosových dutín odborne nazýva, môže mať rôznu dĺžku trvania. Akútna sinusitída trvá 10 – 14 dní, no ak sa ochorenie nelieči, môže prerásť do recidivujúcej až chronickej sinusitídy, trvajúcej nepretržite aj 3 mesiace.

Preto ak bývate často prechladnutí, trpíte opuchom nad zapálenými dutinami alebo sa boríte s častými pocitmi upchatého nosa, nechajte sa vyšetriť pomocou najmodernejších metód na ORL oddelení Centra Kramáre a pocíťte blahodarné účinky laserovej terapie, urýchľujúcej hojenie pooperačných rán.

Podobné služby:

 

Ušno-nosovo-krčná ambulancia

Ceny konkrétnych zákrokov ambulancie plastickej a estetickej chirurgie nájdete na našej stránke Cenník. Ak máte otázky, kontaktujte nás a radi vám odpovieme.

Napíšte nám