Dupuytrenova kontraktúra

Dupuytrenova kontraktúra je nebolestivé ochorenie obmedzujúce mobilitu prstov. Jeho typickým príznakom je vznik zhrubnutých podkožných pruhov väziva na dlani a prstoch, ktoré prsty sťahujú a bránia ich narovnaniu. Až polovicu pacientov zasiahne dupuytrenova kontraktúra na oboch končatinách, pokiaľ je postihnutá jedna ruka, ide zväčša o pravú. Hoci je príčina vzniku tohto ochorenie veľakrát nezistená, vo zvýšenej miere sa vyskytuje najmä u mužov nad 40 rokov, cukrovkárov, obéznych pacientov, ľudí s diagnózou reumatoidná artritída ale tiež u manuálne pracujúcich jedincov.

V našom centre máme s liečbou tohto ochorenia v rámci chirurgických zákrokov ruky mnohoročné skúsenosti. Operáciu vykonávame pri lokálnej anestézii, kedy je pacientovi chirurgicky odstránené zhrubnuté tkanivo a už po niekoľkých hodinách odchádza do domáceho liečenia. Jej výsledkom je návrat k plnej funkčnosti ruky.

Podobné služby:

 

Syndróm karpálneho kanála

Ochorenie skákavého prsta

Ceny konkrétnych zákrokov ambulancie plastickej a estetickej chirurgie nájdete na našej stránke Cenník. Ak máte otázky, kontaktujte nás a radi vám odpovieme.

Napíšte nám